התקשר עכשיו 1-800-230-232
sonigo

סוניגו

תושב חוזר: הטבות במיסוי

הטבות במס לתושבים חוזרים

הטבות במס לתושבים חוזרים
כחלק מהמאמצים המתמשכים של מדינת ישראל לעודד עלייה, ועידוד ישראלים שירדו מישראל לחזור לישראל, הודיעו משרד הקליטה ומשרד האוצר על פטור ממס הכנסה לעולה חדש ותושב חוזר מכל הכנסה, למשך 10 שנים.
מדובר בפטור ממס הכנסה מלא מכל סוג של הכנסה, פסיבית או הכנסה פעילה/אקטיבית. יתרה מזאת, לא יצטרכו העולים החדשים והתושבים החוזרים לדווח על נכסים זרים ו/או הכנסות מחו"ל גם במהלך 10 שנים לאחר עלייתם לישראל.
תקנה זו חלה על תושבים חוזרים (Toshavim hozrim), אשר שוהים כבר 10 שנים ומעלה בחו"ל, ועולים חדשים (Olim hadashim). תושב חוזר שחזר לישראל בין השנים 2007 – 2009 יקבל את ההקלה הזו במס זה כבר אחרי שהיה של 5 שנים בחו"ל.
מטרת השינוי נועד להגביר את התמריץ של התושב החוזר והעולה החדש מבחינה פיננסית כלכלית, ולגרום להם לרצות לחזור לישראל.
השינוי בחוק נחשב לשינוי מהפכני, והוא מצטרף למבצעים אחרים שבוצעו לרגל שנת ה-60 של ישראל המכוונים לעודד עולים חדשים לעלות לארץ ולאפשר לתושבים חוזרים לחזור לישראל.
בנוסף, תושב חוזר יכול לבחור לקבל הטבה נוספת של "שנת התאקלמות".
בתקופה זו הוא יישאר מסווג כ"תושב זר" ולא ישלם מס על הכנסותיו כישראלי. בסופה של שנת ההתאקלמות הוא יהיה כפוף למיסוי ישראלי כרגיל.
הפטור מתשלום מס לתקופה של 10 שנה יתחיל מיום הגיעו לישראל, וזאת במידה והוא בוחר לקבל את ההטבות במסלול של "שנת ההתאקלמות".

 

תגיות: משרד הקליטה תושב חוזר מס הכנסה
כל הזכויות שמורות לסוניגו